Biuro podróży ANCORA w Częstochowie

WŁOCHY

SIRMIONE - SAN MARINO - RZYM - WATYKAN - WENECJA

PROGRAM*

DZIEŃ I
Wyjazd z Częstochowy. Przejazd przez Czechy i Austrię, przejazd do Włoch.

DZIEŃ II
Przejazd nad Jezioro Lago di Garda – jezioro w północnych Włoszech, największe i najczystsze jezioro tego kraju. Położone w połowie drogi między Wenecją a Mediolanem, zwiedzanie miasteczka Sirmione – centrum miasta leży na półwyspie na Jeziorze Garda. W mieście znajdują się pozostałości rzymskich i średniowiecznych budowli. Następnie przejazd do miejscowości San Mauro Mare, zakwaterowanie w hotelu Villa Celeste***, obiadokolacja, spacer po okolicy, nocleg.

DZIEŃ III
Śniadanie, spacer do miejscowości Bellaria, lunch, wycieczka do San Marino. Początki San Marino sięgają 301 roku, gdy chrześcijański budowniczy zwany Świętym Marinusem uciekając przed prześladowaniami cesarza Dioklecjana schronił się na szczycie Monte Titano (756 m n.p.m.) i założył tam małą chrześcijańską wspólnotę. Powrót do hotelu na kolację, nocleg.

DZIEŃ IV
Śniadanie, przejazd do parku Mirabilandia – największy włoski park rozrywki. Park znajduje się w Savio gmina Cervia w Emilia-Romania, niedaleko Rawenny. Park zajmuje obszar 30 ha, a dodatkowe 10 ha powierzchni przypada na obszar wodny. Wesołe miasteczko podzielone jest na siedem stref:
– Bimboboli – gdzie znajdują się atrakcje dladzieci,
– Adventureland – z atrakcjami przygodowymi,
– La citta di Sian Ka’an – atrakcje z Krainy Majów,
– La vecchia Europa – tradycyjne wesołe miasteczko,
– Motorworld – atrakcje związane z pojazdami wodnymi, drogowymi i szynowymi,
– Dolcevita Studios,
– Mirabilandia Beach – plaża z basenami i zjeżdżalniami.
Całodzienny pobyt, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ V
Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Zwiedzanie: plac Wenecki, Kapitol. Indywidualne wejście do Muzeów Kapitolińskich. Następnie wejście do Forum Romanum i Koloseum. Wizyta w Bazylice św. Jana na Laterranie, jednej z pierwszych siedzib papieskich ; Święte Schody. Spacer po najpiękniejszych placach Wiecznego Miasta. Przejście Piazza di Trevi – plac z monumentalną fontanną di Trevi, a następnie do słynnych Schodów Hiszpańskich. . Przejazd do miejscowości Fiuggi. Zakwaterowanie w hotelu „Ambrosi”. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ VI
Śniadanie, Przejazd do Watykanu. Zwiedzanie placu i wnętrza Bazyliki św. Piotra. Wizyta w miejscu spoczynku Jana Pawła II. Wejście do Muzeów Watykańskich z Kaplicą Sykstyńską. Przejazd do hotelu w San Mauro Mare – Villa Celeste. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ VII
Śniadanie. Przyjazd do miejscowości Chioggia – rejs statkiem do Wenecji zwiedzanie z przewodnikiem, m.in: Campanilla, Plac św. Marka, Pałac Dożów, Most Westchnień, Bazylika św. Marka , Ponte Rialto Wyjazd w drogę powrotną.

DZIEŃ VIII
Powrót do Częstochowy.

*Program jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od potrzeb grupy.

CENA ZAWIERA:
– przejazd autokarem klasy turystycznej,
– 5 noclegów,
– wyżywienie – 3 x dziennie /śniadanie, lunch, kolacja/,
– ubezpieczenie NNW, KL,
– opieka pilota –przewodnika,
– lokalnych przewodników.

CENA NIE ZAWIERA:
– biletów wstępu do zwiedzanych obiektów.