Biuro podróży ANCORA w Częstochowie

ŁÓDŹ

Łódź jest miastem z wspaniałą historią i architekturą, bywa nazywana stolicą polskiego filmu, a kiedyś była symbolem industrializacji i amerykańskiego snu, gdyż fortuny tutejszych fabrykantów rosły w ogromnym tempie. Dzisiaj podczas spaceru po Łodzi nadal można dostrzec jej bogatą spuściznę, ale jednocześnie powstało tu wiele nowoczesnych inwestycji, czyniących z miasta wielki ośrodek kultury i rozrywki.

PROGRAM WYCIECZKI*

DZIEŃ I

Wyjazd z miejsca zbiórki o godz. 7:30.
Przejazd do Łodzi- zwiedzanie ul. Piotrkowska : zabytkowe kamienice, Promenada Gwiazd, Ławeczka Tuwima , Pomnik Misia Uszatka.
Wizyta w Centrum Nauki i Techniki. Dzięki zachowaniu części dawnych instalacji i urządzeń oraz połączeniu ich z nowoczesnymi formami prezentacji, w EC1 zyskujemy unikatową możliwość zdobywania wiedzy m.in. na temat przetwarzania energii. Centrum Nauki i Techniki EC1 zaprasza do korzystania z trzech ścieżek edukacyjnych, czyli stałych wystaw i ekspozycji:

• ścieżki energetycznej
• ścieżki historii cywilizacji i nauki
• ścieżki „Mikroświat – Makroświat” 

Wizyta w Muzeum Kinematografii. Jest to muzeum gromadzące filmy, plakaty, elementy scenografii, urządzenia techniczne oraz inne pamiątki związane z kinematografią.
Udział w lekcji muzealnej wraz z projekcją z efektami specjalnymi.
Obiad.
Wyjazd w drogę powrotną. Powrót ok. godz. 19:30.

* Program jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od potrzeb grupy i warunków atmosferycznych.

CENA ZAWIERA:
– transport autokarem,
– usługę przewodnika,
– ubezpieczenie NNW,
– bilet do Centrum Nauki i Techniki,
– udział w lekcji muzealnej wraz z projekcją,
– obiad.