Biuro podróży ANCORA w Częstochowie

RUMUNIA I BUŁGARIA

ZAKWATEROWANIE

Nesebyr to miasto w obwodzie Burgas, w Bułgarii, położone na niewielkim półwyspie na wybrzeżu Morza Czarnego, 10 194 mieszkańców. Miasto jest rezerwatem architektonicznym i archeologicznym od 1956, a od 1983 zabytki kultury w mieście zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO.

Hotel Melsa Coop *** ma świetną lokację – znajduje się tylko 50 m od pięknej piaszczystej plaży i 50 m od parku, w spokojniej dzielnicy kurortu Neseber. Spacerem w 10 minut można dojść do zabytkowej starówki Neseberu, gdzie na małym skalistym półwyspie znajduję się aż 8 średniowiecznych cerkwi wpisanych na listę Unesco. Wieczorna, podświetlona starówka jest ulubionym miejscem turystów na spacery z pięknymi widokami wzdłuż morza. Zaledwie 15 minut dzieli hotel, a rozrywkowy kurort Słoneczny Brzeg, gdzie znajduje się mnóstwo restauracji, barów i dyskotek obok samej promenady. Okolica hotelu Melsa Coop to połączenie zabytków historycznych z pięknymi widokami morskimi, spokoju oraz możliwością rozrywki i zabawy w pobliżu. Hotel Melsa Coop *** posiada basen zewnętrzny z brodzikiem dla dzieci i ratownikiem. Korzystanie z leżaków i parasole przy basenie są w cenie. W spa centrum bez opłaty można korzystać z siłowni. Dodatkowo płatne są sauna i łaźnia parowa oraz masaże. W restauracji, która dysponuje słonecznym tarasem z widokiem na basen, serwowane są tradycyjne dania kuchni bułgarskiej. W holu przy barze można zjeść przekąskę i skorzystać z bezpłatnego bezprzewodowego dostępu do internetu. Wszystkie pokoje są klimatyzowane i zapewniają bezpłatny dostęp do internetu. Każdy z nich wyposażony jest w minibar oraz telewizor z płaskim ekranem z dostępem do kanałów telewizji kablowej. Pokoje są jasne i przestronne. Do dyspozycji gości jest również pokój zabaw dla dzieci.

PROGRAM WYCIECZKI*

DZIEŃ I
Zbiórka uczestników i wyjazd z Poznania ok godziny 5:00.
Przejazd przez Polskę, Słowację, Węgry do Rumunii.
Zakwaterowanie w hotelu w Oradea.
Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ II
Po śniadaniu przejazd od Salina Turda. Zwiedzanie jednej z największych i najstarszych kopalni soli w Europie – prawdziwe muzeum górnictwa solnego w Transylwanii.
Następnie przejazd do Alba Iulia, spacer po twierdzy Alba Carolina.
Przejazd do Sybina, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ III
Po śniadaniu, spacer po Starówce jednego z najstarszych rumuńskich miast, z pięknymi gotyckimi i renesansowymi kamieniczkami, kościołem ewangelickim z przełomu XIV i XV wieku, domem kapituły z XIV w., mostem Kłamców, przejście do tzw. dolnego miasta – spacer wąskimi, krętymi uliczkami z podcieniami i arkadami. Miasto cenione jest jako miejsce artystów i poetów, w 2007 r. było Europejską Stolicą Kultury. Następnie przejazd do miejscowości Bran i zwiedzanie średniowiecznego zamku. Dzięki książce Brama Stokera Zamek Bran uchodzi za siedzibę księcia wampirów Drakuli.
Przejazd do Bukaresztu, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

lub

Po śniadaniu, spacer po Starówce jednego z najstarszych rumuńskich miast, z pięknymi gotyckimi 
i renesansowymi kamieniczkami, kościołem ewangelickim z przełomu XIV i XV wieku, domem kapituły z XIV w., mostem Kłamców, przejście do tzw. dolnego miasta – spacer wąskimi, krętymi uliczkami z podcieniami i arkadami. Miasto cenione jest jako miejsce artystów i poetów, w 2007 r. było Europejską Stolicą Kultury. Następnie przejazd Szosą Transfogaraską przez najwyższe pasmo gór Rumunii (w przypadku złej pogody lub zamknięcia trasy –przejazd Przełomem Czerwonej Wieży) do Curtea de Arges. Po drodze zobaczymy ruiny położonego na wysokim szczycie zamku Poienari, twierdzy słynącego z okrucieństwa hospodara wołoskiego Wlada Palownika (pierwowzoru postaci słynnego Drakuli).
Postój w Curtea de Arges –dawnej wołoskiej stolicy. Przejazd do Bukaresztu, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ IV
Po śniadaniu krótkie zwiedzanie rumuńskiej stolicy (Plac Rewolucji, Dzielnica Rządowa ze słynnym na całym świecie Pałacem Parlamentu, Stare Miasto z ulicą Lipscani). Przejazd do hotelu w Bułgarii na wybrzeżu Morza Czarnego w Neseberu.
Zakwaterowanie.
Obiadokolacja.
Nocleg.

DZIEŃ V-VIII
Czas wolny na plażowanie i wypoczynek.
Wycieczka do Neseberu.
Drugiego dnia pobytu w Bułgarii – udział w tradycyjnym wieczorze bułgarskim w restauracji na mieście z jedzeniem, muzyką folklorystyczną, winem i zabawą taneczną.
Wycieczka autokarowa do Sozopolu – zwiedzanie miasta z przewodnikiem.

DZIEŃ IX
Po śniadaniu przejazd do Rumunii, wizyta w Sinaji w słynnym Pałacu Peles, XIX-w. rezydencja pierwszej rumuńskiej pary królewskiej – Karola I i Elżbiety zu Wied. Obiekt łączący w sobie niemiecką estetykę i włoską elegancję określany jest często mianem „Perły Karpat”.
Przejazd od hotelu w okolicach Predeal.
Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ X
Po śniadaniu, przejazd do „perły Siedmiogrodu” – Sighisoary, spacer ulicami miasta, którego starówka wpisana została na listę UNESCO. Następnie wizyta w średniowiecznej wsi Biertan nad którą góruje majestatyczny Kościół Warowny (UNESCO). Przejazd do Mediaş gdzie Stefan Batory – książę siedmiogrodzki, po ogłoszeniu go w Krakowie królem Polski, zaprzysiągł pacta conventa.
Przejazd w okolice Kluż-Napoca, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ XI
Śniadanie.
Przejazd do Polski – okolice Zakopanego – obiadokolacja.
Wieczorny spacer po okolicy. Nocleg.

DZIEŃ XII
Śniadanie.
Przejazd do Zakopanego.
Spacer po Krupówkach.
Obiad.
Wyjazd w drogę powrotną.

* Program jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od potrzeb grupy.

CENA ZAWIERA:
– transport autokarem,
– 11 noclegów: 5 noclegów w Rumunii w hotelach *** oraz ****, 5 noclegów w Bułgarii w hotelu ***,
1 nocleg w Polsce w okolicy Zakopanego,
– wyżywienie dwa razy dziennie – HB ( śniadanie, obiadokolacja),
– zwiedzanie Rumunii wg powyższego programu,
– wycieczkę do Neseberu z przewodnikiem,
– wycieczkę autokarową do Sozopolu – zwiedzanie miasta z przewodnikiem,
– opiekę pilota/ przewodnika podczas całego pobytu,
– lokalnych przewodników,
– wieczór bułgarski w restauracji na mieście z posiłkiem, muzyką i winem,
– opłatę klimatyczną w hotelach na terenie Rumunii,
– ubezpieczenie KL, NNW,
– obiad w ostatnim dniu w okolicach Zakopanego,
– opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – wg Rozporządzenia Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21.11.2016 r.

CENA NIE ZAWIERA:
– biletów wstępu do zwiedzanych obiektów.