Biuro podróży ANCORA w Częstochowie

KROŚCIENKO NAD DUNAJCEM

PIENINY

W południowej Polsce i północnej Słowacji, stanowiące najwyższą część długiego, porozdzielanego pasa skałek wapiennych (Pieniński Pas Skałkowy). Od południa graniczą z pasmem Magury Spiskiej, od północy z Gorcami i Beskidem Sądeckim. Tworzą łańcuch górski o długości ok. 35 km i szerokości do 6 km podzielony przełomami Dunajca na trzy części: Pieniny Spiskie, Środkowe, Małe Pieniny.

ZAKWATEROWANIE

Willa „ALEXIA” – znajduje się w Krościenku nad Dunajcem – Krościenko leży przy starym szlaku handlowym z Sącza do kotliny nowotarskiej. Od początku swego powstania Krościenko stało się ważnym ośrodkiem, przez które przebiegał słynny trakt Via Regia, którym z północy na południe przemierzały orszaki królewskie i karawany kupców. Tędy też w pogoni za świętą Kingą, podążały tatarskie czambuły. Święta Kinga, założycielka zakonu klarysek w niedalekim Starym Sączu, schroniła się na zamku pienińskim. Z wydarzeniem tym związanych jest wiele ciekawych legend. Na pamiątkę zaś owej bytności księżnej krakowskiej w Pieninach, obwołano Kunegundę patronką Pienin

 i Krościenka. Według Długosza i Staropolskiego w pobliżu Krościenka miały się znajdować pokłady złota, ściągające tu licznych poszukiwacz.

Zakwaterowanie – pokoje 2, 3 os. W każdym pokoju znajduje się: łazienka z WC i natryskiem , TV, dostęp do internetu. Na terenie ośrodka znajduję się nowy basen zewnętrzny.

PROGRAM KOLONII*

DZIEŃ I  – 07.08.2023

Wyjazd z Częstochowy o godz. 8.30.
Przejazd do Krościenka nad Dunajcem. Zakwaterowanie w ośrodku „ Willa Alexia”. Zebranie organizacje, zapoznanie się z regulaminem kolonii . Obiadokolacja. Zapoznanie się z najbliższą okolicą. Nocleg.

DZIEŃ II – 08.08.2023 

Śniadanie. Wycieczka do Zakopanego – spacer po mieście, następnie pobyt w parku trampolin „ Jump Planet” . Powrót do ośrodka na obiad. Zajęcia rekreacyjne. Nocleg.

DZIEŃ III – 09.08.2023

Śniadanie. Spływ pontonami Dunajcem – rafting – to najsłynniejsza atrakcja Pienin. Trasa wiedzie przez malownicze zakątki i wdziera się do Pienińskiego Parku Narodowego. Płynąc można podziwiać głęboko wcięty wąwóz otoczony stromymi turniami o wysokości nawet 300m. Powrót na obiad. Zajęcia w parku linowym. Następnie – góralskie ognisko z pieczeniem kiełbasek. Nocleg.

DZIEŃ IV – 10.08.2023

Śniadanie. Piesza wycieczkę na Sokolicę. Wizyta w bacówce, poznajemy pracę juhasów oraz sposób wyrabiania oscypków. Powrót na obiad do ośrodka. Zajęcia sportowe na bulwarach Krościenka.

DZIEŃ V – 11.08.2023

Śniadanie. Wycieczka autokarowa, pobyt na terenie: „ Term Bukowina Tatrzańska”. Powrót do Krościenka na obiad”. Zajęcia sportowe na terenie ośrodka – basen zewnętrzny. Kolacja. Nocleg.

DZIEŃ VI – 12.08.2023

Śniadanie. Wycieczka do Szczawnicy, zwiedzanie:  Park Zdrojowy, Promenada, wjazd kolejką na Palenicę. Powrót do ośrodka na obiad. Wycieczka rowerowa – Czerwony Klasztor. Kolacja. Janosikowy chrzest kolonisty, dyskoteka. Nocleg.

DZIEŃ VII– 13.08.2023

Śniadanie. Olimpiada kolonijna – „  W zdrowym ciele zdrowy duch” – I część. Obiad. Olimpiada kolonijna – „  W zdrowym ciele zdrowy duch” – II część. Kolacja. Spacer na bulwary Krościenka. Nocleg.

DZIEŃ VIII– 14.08.2023

Śniadanie. Wędrówka górska – Wąwóz Homole – to jedna z największych przyrodniczych atrakcji Pienin. Jest to głęboko wcięty, stromościenny wąwóz w Małych Pieninach na obszarze wsi Jaworki. Skalna część wąwozu jest V-kształtna i osiąga długość 0,8 km. Po wąskim dnie doliny płynie potok Kamionka.. Wejście na Jaworniki. Powrót na obiad. Spacer po okolicy, poznanie miejscowości oraz historii Krościenka nad Dunajcem. Źródła naturalnej wody mineralnej Stefan i Michalina, bulwary, siłownia. Spacer pod „ zerwany most”.  Kolacja. Nocleg.

DZIEŃ IX– 15.08.2023

Śniadanie. Wycieczka do Białki Tatrzańskiej – pobyt ma terenie basenów termalnych „ Bania”. Powrót na obiadokolację. Podsumowanie kolonii – wręczenie nagród i dyplomów. Ognisko. Nocleg.

DZIEŃ X– 16.08.2023

Śniadanie. Następnie przejazd do Bochni. Zwiedzanie Kopalni Soli. Obiad. Powrót do miejsca zbiórki.

 

CENA ZAWIERA:

  • zakwaterowanie w pokojach 2,3 osobowych z łazienkami,
  • 9 noclegów,
  • transport w obydwie strony,
  • całodzienne wyżywienie: śniadanie, obiad, kolacja,
  • ognisko z pieczeniem kiełbasek, 
  • wycieczki fakultatywne,
  • opiekę wykwalifikowanej kadry,
  • lokalnych przewodników,
  • wszystkie bilety wstępu ,
  • obiad w drodze powrotnej,
  • dyskoteka
   
   
   

CENA – 2299 zł

TERMIN:

07.08.2023 – 16.08.2023

DOKUMENTY:

KARTA KWALIFIKACYJNA