Biuro podróży ANCORA w Częstochowie

JANTAR

Jantar to znana osada turystyczno – rybacka położona na prastarym bursztynowym szlaku. W sezonie letnim miejscowość staje się gwarnym letniskiem przyciągającym turystów swoim leczniczym klimatem, przyrodą, piękną szeroką plażą. To druga pod względem wielkości miejscowość w Gminie Stegna, leżąca na Mierzei Wiślanej.

ZAKWATEROWANIE

Ośrodek Wczasowy “Wiking” znajduje się na gęsto zalesionym terenie. Położony jest w pobliżu morza co znakomicie sprzyja korzystaniu z kąpieli morskich i słonecznych. Do dyspozycji pokoje 4 – osobowe z łazienkami, TV oraz z balkonami. Na terenie ośrodka znajduje się: 5 boisk, kort do tenisa ziemnego, basen z podgrzewaną wodą, 2 świetlice taneczne.

PROGRAM*

DZIEŃ I
Wyjazd z miejsca zbiorki o godz. 7.00. Przejazd do Malborka – zwiedzanie Zamku Krzyżackiego
z przewodnikiem. Przyjazd do miejscowości Jantar ok. godz.17:00 zakwaterowanie, obiadokolacja, spacer po okolicy, zajęcia sportowe na terenie ośrodka. nocleg.

DZIEŃ II
Śniadanie. Następnie przejazd do Oliwy zwiedzanie: Katedry ze słynnymi organami oraz Parku Oliwskiego. Przejazd do Sopotu – Molo. Pobyt na terenie aqua parku. Powrót do ośrodka. Obiadokolacja. Spacer na plażę. Ognisko. Nocleg.

DZIEŃ III
Śniadanie. Przejazd do Stegny – zwiedzanie Muzeum Bursztynu, powrót do ośrodka na obiad Spacer na plażę. Kolacja. Ok. godz. 21:30 – nocne zbieranie bursztynu – program realizowany po zmroku z zastosowaniem lamp UV na terenie plaży nad morzem – grupa zostaje podzielona na pary, każda para otrzymuję latarkę UV i woreczek na bursztyny. Czas zajęć ok. 1-1,15 godziny. Powrót do ośrodka. Nocleg.

DZIEŃ IV
Śniadanie, następnie – rejs statkiem do Fromborka, zwiedzanie: Muzeum M. Kopernika, zespół Katedralny. Powrót do ośrodka na obiad. Zajęcia sportowe, mini olimpiada. Kolacja. Nocleg.

DZIEŃ V
Śniadanie + suchy prowiant –wycieczka autokarowa do Trójmiasta: Gdynia- Skwer Kościuszki, Dar Pomorza, Port Jachtowy, Sopot-Molo , Gdańsk: Brama Złota, Długi Targ, Ratusz, Neptun, Kościół Mariacki, Ulica Mariacka, Brama Zielona, Żuraw Gdański. Powrót do Ośrodka na kolację, nocleg.

DZIEŃ VI
Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Torunia ,zwiedzanie: Rynek Staromiejski, zakupy w Piernikarni. Obiad w restauracji w Toruniu .Wyjazd w drogę powrotną. Powrót ok. godz. 21:00.

*Program jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych.

CENA ZAWIERA:
– 5 noclegów , zakwaterowanie w pokojach 4 osobowych z łazienkami,
– całodzienne wyżywienie : śniadanie w formie bufetu + ciepłe danie, dwudaniowy obiad, podwieczorek, kolacja w formie bufetu + ciepłe danie,
– korzystanie z kompleksu boisk, kortu do tenisa, basenu,
– ognisko z pieczeniem kiełbasek,
– dyskoteka,
– transport w obydwie strony,
– ubezpieczenie NNW,
– opiekę przewodnika,
– suchy prowiant na drogę powrotną,
– lokalnych przewodników,
– opiekę medyczną /lekarz na wezwanie/
– dwudaniowy obiad w Toruniu,
– nocne zbieranie bursztynów.

CENA NIE ZAWIERA:
– biletów wstępu do zwiedzanych obiektów.