Biuro podróży ANCORA w Częstochowie

GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE - CHĘCINY

PROGRAM WYCIECZKI*

DZIEŃ I
Wyjazd z miejsca zbiórki o godz. 7:00.
Następnie wizyta w Centrum Nauki Leonardo da Vinci. Jest ono zbliżone co do wielkości do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Obiekt popularyzuje nowoczesną naukę przez zabawę. Lokalizacja Centrum daje nieograniczone możliwości. Tematem wystawy jest zdrowy organizm ludzki – dobrze funkcjonujące ludzkie ciało, które pozwala zachować sprawność fizyczną i umysłową. Wystawa ma uświadomić zwiedzającym, jak złożony i wymagający jest organizm ludzki. Przedstawia pięć czynności życiowych człowieka (oddychanie, bicie serca, reakcja na bodźce, utrzymanie postawy pionowej ciała oraz odżywianie), które utrzymują organizm w stanie biologicznej równowagi. 

Przejazd do Chęcin i zwiedzanie zamku królewskiego z przełomu XIII i XIV wieku. W pobliżu zamku przechodzi żółty szlak turystyczny im. Juliusza Brauna, Honorowego Członka PTTK, z Wiernej Rzeki do Chęcin.

Przejazd do Oblęgorka. Zwiedzanie Pałacyku Henryka Sienkiewicza. Położony na skarpie pałacyk wybudowany został w latach 1900 – 1902. Pisarz traktował go jako letnią rezydencję. Stoi on, jak niegdyś, w starym parku, urządzonym przez znanego warszawskiego ogrodnika Franciszka Szaniora – twórcę Ogrodu Saskiego. Wiedzie do niego piękna, 4-rzędowa aleja lipowa.

Powrót do miejsca zbiórki ok. godz. 19:30.

* Program jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od potrzeb grupy i warunków atmosferycznych.

CENA ZAWIERA:
– transport autokarem,
– opiekę przewodnika,
– ubezpieczenie,
– bilety wstępu do zwiedzanych obiektów: Pałac Sienkiewicza w Oblęgorku, Zamek w Chęcinach, Centrum Leonardo da Vinci,
– miejscowych przewodników,