Biuro podróży ANCORA w Częstochowie

DREZNO - BAD MUSKAU

PROGRAM WYCIECZKI*

DZIEŃ I
Wyjazd z miejsca zbiórki ok. godz. 5:00. Przejazd do Drezna, zwiedzanie miasta, spacer tarasami nad Łabą, Kościół Frauenkirche, Prager Strasse, pomnik Marcina Lutra, Poczet Elektorów Saskich wykonany z miśnieńskiej porcelany, Residenzschloss – rezydencja pałacowa elektorów i królów Saksonii, Katedra katolicka, Tarasy Brühla, Dziedziniec Zwinger. Zwiedzanie Galerii Starych Mistrzów + Zbiory Porcelany oraz Gabinet Matematyczno –Fizyczno -Astronomiczny. Przejazd do hotelu w Bogatynii. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ II
Śniadanie. Przejazd na teren PARKU NARODOWEGO SZWAJCARIA SAKSOŃSKA – terenu położonego nad Łabą, z przepięknymi widokami, BASTEI – wznoszące się na wysokość 200 metrów skały z ruinami zamku, Twierdza Königstein, przejazd przez miasteczko Hohnstein, a w nim średniowieczny zamek i rynek otoczony malowniczymi kamieniczkami.
Przejazd do miejsca zakwaterowania. Czas na zakupy. Impreza integracyjna z udziałem DJ-a. Nocleg.

DZIEŃ III
Śniadanie. Przejazd do miejscowości BAD MUSKAU; spacer po zabytkowym parku, położonym w dolinie Nysy Łużyckiej, uznawanym za arcydzieło sztuki ogrodniczej. Park został założony na podstawie planów księcia Hermanna von Pueckler-Muskau. Całe założenie stanowi połączenie lasów, łąk, malowniczych jezior i niezliczonych kilometrów krętych ścieżek, które są dostępne dla pieszych i rowerzystów. Krajobraz dopełniają ciekawe, wtopione w zieleń budowle, wśród których szczególnie malowniczo prezentują się mostki przerzucone nad Nysą Łużycką, które umożliwiają swobodne przejście do leżącej w Polsce części parku. Obiad.
Wyjazd w drogę powrotna.

* Program jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od potrzeb grupy.

CENA ZAWIERA:
– 2 noclegi w hotelu w Bogatyni,
– 2 śniadania,
– 1 obiadokolację,
– imprezę integracyjną,
– usługę DJ-a,
– transport autokarem,
– obiad dwudaniowy w ostatnim dniu pobytu,
– opieka przewodnika,
– ubezpieczenie NNW + KL
– lokalnych przewodników

CENA NIE ZAWIERA:
– biletów wstępu do zwiedzanych obiektów.