Biuro podróży ANCORA w Częstochowie

WIGRY 2021

PRECZ Z NUDĄ! KOLONIE SPORTÓW WODNYCH I NIE TYLKO...

Gawrych Ruda to miejscowość w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie suwalskim, w gminie Suwałki. Rozwinęła się z rudni, która istniała w tym miejscu jeszcze przed 1668 rokiem. Została założona przez Konstancję z Wodyńskich Butlerową, dzierżawczynię dóbr wokół jeziora Wigry. Miejscowość nazywała się najpierw Ruda na Hrudzie, ale od imienia jednego z pracujących tu rudników – Gabriela Suchockiego nazwano ją Rudą Gawrycha albo Gawrychami. Później przyjęła się nazwa obecna. 

ZAKWATEROWANIE

Zakwaterowanie w Ośrodku Edukacyjno – Wypoczynkowym “Zatoka Uklei” który oferuje pokoje 4 – osobowe typu studio (2+2). W każdym pokoju znajduje się łazienka. Ośrodek położony jest na terenie Wigierskiego Parku Narodowego. Zajmuje 4ha lasu przylegającego bezpośrednio do Jeziora Wigry. Na terenie ośrodka znajduję się boisko do koszykówki i piłki ręcznej, plac zabaw, plaża. Możliwość korzystania z rowerków wodnych, kajaków, żaglówek i łódek. Wyżywienie : 3 posiłki dziennie (śniadanie, obiad, kolacja).

PROGRAM KOLONII*

Przygotowaliśmy dla Was aktywny wypoczynek nad Wigrami – trzecim co do wielkości jeziorem w Polsce.
W programie pobytu: żeglarstwo, kajaki, rowery, wycieczki autokarowe, paintball, turnieje sportowe, gry i zabawy terenowe, ogniska i dyskoteki. Nie musicie posiadać doświadczenia ani wiedzy żeglarskiej. Jedynym wymaganiem jest ukończenie 12 roku życia i umiejętność jazdy na rowerze. Nie ma szczególnych wymogów dotyczących zdrowia i kondycji.

Orientacyjny plan dnia:
08:00 – pobudka
08:00 – 08:30 – poranna toaleta i klar w „kajutach”
08:30 – 09:15 – śniadanie
09:30 – odprawa załóg i omówienie planu dnia
10:00 – 19:00 – zajęcia programowe z przerwą na obiad
19:00 – kolacja
20:00 – zajęcia różne m.in.: sportowe, ogniska, dyskoteki, zajęcia terenowe, konkursy
23:00 – cisza nocna

DZIEŃ I
Wyjazd z Częstochowy o godz.7:00, zbiórka godz. 6:45.
Przejazd do miejscowości Gawrych Ruda. Zakwaterowanie w ośrodku edukacyjno – wypoczynkowym „ Zatoka Uklei”. Obiad. Podział na grupy – zapoznanie się z regulaminem obozu i podstawowymi zasadami podczas zajęć na wodzie i wycieczek rowerowych. Kolacja. Spacer po okolicy. Nocleg.

DZIEŃ II – IX

– Spływy kajakowe realizowane w trzech etapach z podziałem na grupy poprzedzone szkoleniem prowadzonym przez instruktora:
I etap: Wysoki Most – wodowanie kajaków. Płyniemy przez: Studziany Las, Tartaczysko, Głęboki Bród, meta – Frącki. Etap łatwy około 4h.
II etap: Dworczysko – wodowanie kajaków przez Rygol ( śluzowanie)Sosnówka oraz
w miejscowości Mikaszówka. Etap średni – 5 h.
III etap: Rospuda – Dolina Rospudy, Małe Raczki –wodowanie kajaków – meta Święte Miejsce ok. 14 km – 4h, skala trudności: łatwa i średnia.

– Rajdy rowerowe realizowane w dwóch etapach szlakiem rowerowym „ Wokół Wigier” im. Antoniego Patli.
I etap : Stary Folwark – Tartak – Magdalenowo – Wigry – Czerwony Folwark – Rosochaty Róg – Mikołajewo – Piaski – Czerwony Krzyż – Zakąty – Krusznik – Bryzgiel – Bartny Dół – Binduga – Gawrych Ruda. Trasa liczy ok. 21 km – 4h.
II etap: Stary Folwark – Leszczewek – Cimochowizna – Kładka – Słupie – Gawrych Ruda. Trasa liczy około 20 km – 4h.

– Zajęcia żeglarstwa na Jeziorze Wigry prowadzone na jachcie kabinowym” Maxus 21” przez doświadczonego sternika – instruktora. Zajęcia obejmują podstawowe szkolenie poprzedzające wyjście na wodę ( stawianie i zrzucanie żagli, podstawowe węzły, zasady bezpieczeństwa oraz podstawy pracy na jachcie, cumowanie, sterowanie pod żaglami zwroty). Klarowanie jachtu.

– Wycieczka do Suwałk. Zwiedzanie miasta. Pobyt na terenie Aquaparku.

– Paintball laserowy – bezpieczna zabawa dla wszystkich.
Proponujemy Wam bezbolesną grę terenową dedykowaną nawet dla najmłodszych zamiast kulek używamy wiązki podczerwieni z wyświetlaczem. Podłączany do laptopa moduł centrum dowodzenia umożliwia pełną kontrolę przebiegu gry w promieniu 1,5 km. Komputerowy system kontroli skutecznie weryfikuje i eliminuje grę nie fair. W tej grze nie jest najważniejsza prędkość i warunki fizyczne, ale dużo bardziej liczy się spryt, inteligencja i szybkość myślenia, a także determinacja. Kto raz zagra, zawsze wraca. Przekonaj się i Ty !!!

DZIEŃ X
Śniadanie. Przejazd do Białegostoku. Zwiedzanie miasta: Rynek Kościuszki, Pałac Barnickich, Zespół Katedralny – zwiedzanie z zewnątrz, Obiad. Wyjazd w drogę powrotna. Powrót do Częstochowy ok. godz. 21:00.

*Program jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych.

CENA ZAWIERA:
– zakwaterowanie w pokojach 4- osobowych (typu studio 2 +2) z łazienkami,
– 9 noclegów,
– transport w obydwie strony,
– całodzienne wyżywienie: śniadanie, obiad, kolacja,
– ogniska z pieczeniem kiełbasek,
– wycieczki fakultatywne,
– opiekę wykwalifikowanej kadry,
– instruktorów,
– wypożyczenie sprzętów,
– nowe rowery do dyspozycji uczestników,
– szkolenia,
– dyskoteka,
– bilety wstępu ,
– obiad w drodze powrotnej.

CENA – 1750 zł

TERMINY:

DOKUMENTY DO POBRANIA

05.07.2021 – 14.07.2021